Brazylia

Odkrywanie tajemnic Amazonii na dalekiej północy kraju, skarby Salvadoru  unikalna atmosfera Rio.

Odkrywanie tajemnic Amazonii na dalekiej północy kraju, poznawanie skarbów Salvadoru z listy UNESCO, przejażdżki po wydmach na pustyni, zatopienie się w unikalnej atmosferze Rio i chwila relaksu na rajskiej wyspie.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1

Przylot do najbardziej roztańczonego miasta na świecie, prywatny transfer do hotelu położonego w centrum miasta

Kolumbia

Dzień 2 / Rio

Dzień na eksplorację jednego z najpiękniejszych miast Ameryki Łacińskiej. Wjazd na górę Corcovado z 30 metrową statuą Chrystusa Odkupiciela  położonego 710 m. n.p.m. Warto także udać się kolejką linową na tzw. Głowę Cukru, skąd rozciągają się spektakularne widoki na miasto. Czas na przechadzki po zabytkowej części miasta wpisanej na listę UNESCO i próbowanie specjałów lokalnej kuchni.

Brazylia

Dzień 3 / Manaus

Przejazd  na lotnisko i lot do Manaus, największego miasta w brazylijskiej Amazonii. Polecamy zobaczyć wspaniały teatr w stylu renesansowym pamiętający czasy boomu kauczukowego, lokalne muzeum kultur ludności Amazonii oraz nadmorski targ w porcie, w którym królują niesamowite okazy ryb.

Brazylia Manaus

Dni 4-5-6 / Amazonia

Udacie się jeepami i łódką w głąb dżungli do komfortowej lodge. Podczas pobytu będziecie mogli eksplorować dżunglę wraz z przewodnikiem w poszukiwaniu leczniczych roślin oraz zwierząt. Wizyta w lokalnej indiańskiej społeczności. Istnieje możliwość udania się na spływy łodziami bądź kajakami połączone z łowieniem piranii. Wieczory spędzicie pośród odgłosów dżungli w totalnym zatopieniu w naturze.
Ostatniego dnia przed powrotem do Manaus popłyniecie do miejsca zwanego “encontro das aguas”, w którym rzeki o odmiennej barwie Rio Negro i Rio Solimões spotykają się bez mieszania swoich wód przez kilka kilometrów.

Brazylia

Dzień 7 / Sao Luis de Maranha

Przelot do stanu Maranha i jego głównego miasta Sao Luis, przejazd do hotelu, wolny wieczór.

Brazylia Sao Luis

Dzień 8 / Lençóis Maranhenses

Poranny wyjazd prywatnym samochodem z kierowcą do Barreirinhas i Lençois Maranhenses. Ten cud natury to park narodowy, który swoją nazwę zawdzięcza ogromnym wydmom o powierzchni 1550 km2 wyglądającym jak ogromne białe „lençois” (prześcieradła). Unikalne piękno tej pustyni wynika z wielu lagun krystalicznej wody utworzonej przez deszcz. Wspaniały krajobraz można podziwiać podczas spacerów z przerwami na kąpiele.

Brazylia

Dzień 9 / Salvador

Wylot do u Salvadoru de Bahia, który został założony jako pierwsza stolica Brazylii przez Portugalczyków w 1549 roku. Historyczne centrum jest znane jako dzielnica Pelourinho  wpisana na Listę UNESCO z kościołami z XVII i XVIII wieku oraz kolonialnymi, barwnymi domami i kamienicami. Czas na poznawanie miasta.

Brazylia

Dzień 10 / Salvador

Przechadzając się po tym urokliwym mieście dostrzeżecie afrykańskie wpływy kulturowe wynikające z jego historii – był pierwszym portem niewolników w obu Amerykach. Objawia się to zarówno w charakterystycznej kuchni jak i w tanecznej formie walki capoeira. Polecamy odwiedzić lokalny targ z najróżniejszymi artefaktami.

Brazylia

Dni 11-12-13 / Boipeba

Prywatnym samochodem przejedziecie do małego miasteczka Valence, gdzie następnie wsiądziecie na łódź, którą dopłynieie na wyspę Boipeba. Wyspa została uznana przez UNESCO za rezerwat biosfery, a dzięki wyjątkowemu otoczeniu naturalnemu stanowi część obszaru chronionego środowiska wysp Tinharé i Boipeba.
Boipeba to idealne miejsce na chwilę relaksu i cieszenia się plażami w cieniu palm kokosowych, spacerów po plażach i szlakach śródlądowych bądź też  pływania łódką lub kajakiem.
Po południu trzeciego dnia pobytu udacie się w drogę powrotną do Salvadoru.

Brazylia

Dzień 14 / Wylot

Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 15 / Przylot

Powrót do Polski.