Kolumbia

Wyprawa przez dżunglę do zaginionego miasta, prekolumbijskie skarby, karaibskie plaże Parku Tayrona oraz barwne dzielnice Cartageny

Wyprawa przez dżunglę do zaginionego miasta, dynamiczna stolica ze swoimi targami, prekolumbijskie posągi rozsiane na wzgórzach San Agustin, karaibskie plaże Parku Tayrona oraz barwne dzielnice Cartageny.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1 / Bogota

Przylot do stolicy Kolumbii, prywatny transfer do hotelu położonego w centrum miasta.

Dzień 2 / Bogota

Proponujemy przejazd kolejką linową na szczyt wzgórza Monserrate, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Odwiedzicie także starą, kolonialną  część miasta – La Candelaria, następnie zachwycicie się największą na świecie kolekcją prekolumbijską w słynnym Muzeum Złota. Dla miłośników lokalnych targów polecamy wizytę w Paloquemao, który zachwyca  ilością tropikalnych owoców.   

Kolumbia

Dzień 3 / Neiva

Dziś polecicie na południe do Neiva, gdzie udacie się na Desierto de la Tatacoa (Pustynia Tatacoa), drugą co do wielkości pustynię w Kolumbii. Nazwana przez hiszpańskich zdobywców „Doliną Smutku”, jest doskonałym miejscem na piesze wędrówki wśród czerwonych formacji skalnych.

Kolumbia

Dzień 4 / San Agustin

Rano przejazd do miasteczka San Agustin. Następnie wraz z przewodnikiem udacie się do parku archeologicznego San Agustín, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w muzeum archeologicznego El Bosque i spacer pośród lasów z gigantycznymi prekolumbijskimi posągami i grobowcami.

Dzień 5 / San Agustin

Dalsza eksploracja najciekawszych stanowisk archeologicznych regionu – Alto Las Piedras, La Pelota i o zachodzie słońca La Chaquira nad rzeką Magdalena. Kilkumetrowe posągi zatopione w otaczającej je naturze stanowią największą na świecie nekropolię. 

Kolumbia

Dzień 6 / Popayán

Przejazd do „Białego miasta” Popayán jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych w Kolumbii, dodatkowo z największą liczbą kościołów na mieszkańca. Czas na spacery po brukowanych uliczkach, urokliwych zakamarkach i próbowanie lokalnej kuchni, a dla miłośników kawy możliwa wizyta na plantacji. 

Dzień 7 / Santa Marta

Przelot na Karaibskie wybrzeże, zwiedzanie najstarszego miasteczka w Kolumbii ze wspaniałą, kolonialną Katedrą. Wieczór przeznaczony na relaks i zebranie sił przed rozpoczynająca się jutro przygodą.

Dni 8-9-10 / Trekking do Zaginionego Miasta

4-dniowa wyprawa do ruin Ciudad Perdida – miasta założonego w górach Sierra Nevada około 800 r.n.e. 
Rozpoczynacie przejazdem jeepami do regionu Mamey skąd wyruszycie w trasę, która wiedzie pośród rzek, naturalnych basenów i małych wodospadów.  Kolejnego dnia odwiedzicie zagubioną w dżungli wioskę Indian Kogui, kontynuując trekking. Trzeciego dnia po pokonaniu ponad tysiącu schodów dotrzecie do celu wyprawy – Zaginionego Miasta plemienia Tayrona. 

Kolumbia, ciudad Perdida

Dzień 11 / Powrót do Parku Tayrona

Po zejściu ze szlaku, po południu dojedziecie do jednego z najpiękniejszych karaibskich parków, gdzie czeka Was zasłużony relaks pośród zachwycającej natury.

Dni 12-13 / Park Tayrona

W parku oprócz plażowania można wybrać się także na spacery pośród bujnej przyrody. Polecamy udać się do Arrecife skąd można dojść do plaży La Piscina – jednej z najspokojniejszych plaż, nadającej się do pływania. Następnie ścieżka prowadzi do spektakularnej plaży Cabo San Juan del Guía, gdzie możemy spróbować doskonałych ryb. 

Kolumbia

Dzień 14 / Kartagena

Kilkugodzinny przejazd do perły Karaibów – bajkowo kolorowej Kartageny, wpisanej na listę UNESCO. Pełno w niej wąskich ulic, placów, kolonialnej architektury, a dodatkowo urzeka swoją atmosferą niespiesznego, roztańczonego miasta.   

Kolumbia, Kartagena

Dzień 15 / Kartagena

Ciąg dalszy poznawania historii i architektury tego zabytkowego miasta, wizyta w Forcie, XVII-wiecznym kościele San Pedro Claver oraz na targu lokalnego rękodzieła.  Alternatywnie całodzienna wycieczka na pobliską wyspę Baru, kwintesencję karaibskości. 

Kolumbia

Dzień 16 / Wylot

Ostatnia mocna, kolumbijska kawa i przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

Kolumbia

Dzień 17 / Przylot

Powrót do Polski.