Meksyk

Indiańskie miasteczka, cudy natury, dynamiczna stolica i karaibska wyspa.

Poznawanie różnych twarzy Meksyku – od jednego z największych miast na świecie, przez najciekawsze prekolumbijskie stanowiska archeologiczne i wioski indiańskie, po perełki kolonialnej architektury, by na koniec zanurzyć się w ciepłych wodach karaibskiej wyspy.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1 / Miasto Meksyk

Przylot do Miasta Meksyk, odbiór z lotniska i prywatny transfer do hotelu w zabytkowym centrum miasta.

Dzień 2 / Miasto Meksyk

Zanurzycie się się w barwnej stolicy, pełnej kolonialnej architektury, zabytków, fascynujących muzeów i wyśmienitych dań kuchni meksykańskiej. Wizyta w muzeum Fridy Kahlo, w zielonej dzielnicy artystów Coyoacan.

Dzień 3 / Teotihuacan

Wycieczka do “Miejsca, w którym narodzili się bogowie” Teotihuacan. Obecnie są to pozostałości miasta i kompleksu
świątynnego założonego około 2,5 tys lat temu. Piramida Słońca (trzecia co do wielkości na świecie) i Piramida Księżyca zachwycają swoją monumentalnością. Po południu powrót do hotelu w stolicy.

Meksyk

Dzień 4 / Oaxaca

Przelot do Oaxaca i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie tego klimatycznego, kolonialnego miasteczka, w którym
króluje mezcal i czekolada. Kolorowe i różnorodne targi są idealnym miejscem na zakup lokalnego rękodzieła.

Meksyk

Dzień 5 / Monte Alban / Hierve del Agua

Dziś zobaczycie dawne centrum kulturalne Zapoteków, będące jednym z najciekawszych stanowisk w Mezoameryce, z którego rozciąga się wspaniały widok na doliny Oaxaca.

Następnie przejedziecie do niesamowitego przyrodniczo miejsca, zwanego najdziwniejszym wodospadem świata. Kamienne formacje tworzą ułudę wodospadu, a u jego szczytów można zrelaksować się w turkusowych, gorących naturalnych basenach.

Meksyk

Dzień 6 / Canon del Sumidero

Przelot do Tuxtla skąd udacie się do Kanionu na przełomie rzeki Grijalva. Przejażdżka łódką pozwoli w pełni ujrzeć jego wielkość – ściany sięgają nawet do 1200 metrów! Przejazd na nocleg do miasteczka San Cristobal
de las Casas.

Dzień 7 / San Cristobal

Stan Chiapas jest jednym z najbardziej indiańskich w całym Meksyku, to właśnie w nim o autonomię walczyli Zapatyści. Obecnie stanowi fascynujący miks tradycji lokalnych z kulturą zachodu. Odwiedzą Państwo społeczności Tzotziles w San Juan Chamula i Zinacantan, gdzie bezpośrednio będziecie je mogli obserwować.

Dzień 8 / Agua Azul / Misol Ha

Wyruszycie w dalszą drogę pośród bujnej roślinności i pięknych krajobrazów. Zatrzymacie się przy formacji niemalże 500 małych wodospadów, zwanych Cascadas de Agua Azul, w których krystalicznych wodach będzie można się wykąpać i ochłodzić. Przyjazd do Palenque i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 10 / Dżungla Lakadońska

Dziś celem jest dżungla lakadońska, która pozwoli zatopić się w soczystej zieleni i rzekach, pośród dźwięków ptaków i innych zwierząt. Nocleg w Lodge.

Dzień 11 / Dżungla Lakadońska

Spacery z przewodnikiem, wypatrywanie małp i ptactwa, kąpiele rzeczne. Po południu przejazd do Palenque.

Dzień 12 / Palenque

Jedna z perełek cywilizacji Majów, która pozwala poczuć namiastkę ich potęgi i rozwoju. Zachowane budowle i świątynie w samym sercu dżungli zachwycają i rozbudzają wyobraźnie. To stanowisko archeologiczne, a zarazem
Park Narodowy zostało wpisane na Światową Listę UNESCO.

Po południu przejazd do Campeche.

Dzień 13 / Merida

Przejazd do Meridy już na półwysep Jukatański, zwiedzanie miasta i zatopienie się w jego niespiesznej, kolonialnej atmosferze.

Dzień 14 / Cenotes de Cuzama

Udacie się w dalszą drogę, zatrzymując się w pięknych cenotach na kąpiele. Następnie dojedziecie do “żółtego miasteczka“ Izamal, słynącego ze swojej barwnej, kolonialnej architektury. Nocleg w pobliżu ruin Chichen Itza.

Dzień 14 / Chichen Itza , Holbox

O poranku zwiedzanie wspaniałych ruin majańskich, a następnie transfer ziemny i wodny na rajską wyspę Holbox.

Dni 15-16 / Holbox

Czas na zrelaksowanie się na białych piaskach, kąpiele w turkusowych falach i obserwację lokalnej flory i fauny.

Dzień 17 / Wylot

Transfer do Cancun i podróż powrotna do Europy.

Dzień 18 / Przylot

Powrót do Polski.