Mozambik

Bogactwo rafy koralowej, wraki statków i Tofo – jedno z najważniejszych miejsc nurkowań na świecie.

Bogactwo rafy koralowej, wraki statków i Tofo – jedno z najważniejszych miejsc nurkowań na świecie.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1 / Wylot

Popołudniowy wylot z Polski.

Dzień 2 / Johannesburg

Przylot do Johannesburga w Południowej Afryce i prywatny transfer do hotelu. Czas na zapoznanie się z tym największym i najbardziej dynamicznym miastem w kraju. Odpoczynek po długiej podróży i czas wolny.

Dzień 3 / Bilene

Dziś rozpoczyna się właściwa przygoda – wyruszycie drogą na północ w stronę Mozambiku, aby dotrzeć do małej wioski Bilene, położonej nad Oceanem Indyjskim. Zakwaterowanie i aklimatyzacja nad Jeziorem Uembje, który jest ogromnym zbiornikiem wodnym o szerokości 8km i długości 27km. Jego płytkie brzegi otoczone są pięknymi, piaszczystymi plażami, porośniętymi bujną, egzotyczną roślinnością, które wprost zachęcają do kąpieli i relaksu.

Dzień 4 / Zavora

O poranku wyjazd z hotelu i kilkugodzinny przejazd do miejscowości Zavora, gdzie zostaniecie przez następne trzy dni. Czas wolny na zapoznanie się z miejscem, spacery po plaży z jedną z niewielu zachowanych w Mozambiku latarni morskich i przygotowanie do nurkowań.

Dni 5-6-7 / Nurkowania, Zavora

Zavora to mały nadmorski kurort, który stanowi jedno z najlepszych miejsc do nurkowania czy łowienia ryb w całym Mozambiku. To tutaj, na dnie oceanu, spoczywają dwa wraki statków. Jednym z nich jest Klipfontein, zbudowany w Rotterdam w 1939 roku, który zatonął 6km od brzegu. Drugi to zachowany w dobrej kondycji Rio Sainas, który stanowi wspaniałe miejsce do zapoznania się z wieloma gatunkami rzadkich gatunków ryb. Zavora to także idealne miejsce do podziwiania takich stworzeń jak humbaki, żółwie skórzaste czy ryby zwane Potato Bass. Spektakularne widoki, nieskazitelne plaże, świetne nurkowania pośród naturalnej rafy gwarantowane.

Dzień 8 / Tofo

Przejazd do Tofo, jednego z pięciu najważniejszych miejsc do nurkowań na świecie. Leży ono 20km od Inhambane, stolicy prowincji o tej samej nazwie. Tofo, chociaż znane na całym świecie, nadal jest niewielką mieściną. W szczycie sezonu, który przypada na czas ferii szkolnych w RPA, przebywa tu jednocześnie najwyżej kilkaset turystów. Można się tu opalać na plaży, kąpać w ciepłym oceanie i snorklować w towarzystwie rekinów wielorybich – zupełnie niegroźnych dla ludzi, bo żywiących się planktonem.

Dni 9-10-11-12 / Nurkowania, Tofo

W ciągu 4 kolejnych dni skorzystacie z 6 nurkowań podziwiając rafy koralowe, a także korzystając z uroków plaży. Nurkowie mogą być pewni spotkania pod wodą ogromnych mant i wielu gatunków wielkich ryb oraz skorupiaków. Nie prowadzi się tu połowów na skalę przemysłową, a wielu rybaków rzadko nawet używa sieci, poprzestając na zwykłych wędkach, co gwarantuje wielość podwodnych wrażeń.

Dzień 13 / Marloth Park, Południowa Afryka

Udacie się z powrotem do Południowej Afryki. Noc spędzicie w Marloth Park, rezerwacie przyrody, który graniczy z Narodowym Parkiem Krugera, największym w całej Afryce. Możliwość spotkania wielu zwierząt takich jak guźce czy antylopy.

Dzień 14 / Johannesburg

Po porannej obserwacji zwierząt przejazd do Johannesburga, czas na ostatnie zwiedzanie, czy pożegnalną kolację przy lampce świetnego, południowoafrykańskiego wina.

Dzień 15/ Powrót

Wylot do Europy i przylot do Polski.