Peru

Wędrówka starą inkaska drogą do Machu Picchu, oglądanie linii Nazca z powietrza i eksploracja Parku Manu.

Kilkudniowa wędrówka starą inkaska drogą do Machu Picchu, oglądanie linii Nazca z powietrza, eksploracja Parku Manu i jego niesamowitej bioróżnorodności, niespieszne popijanie chichy w wąskich uliczkach Cuzco.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1 / wylot

Przylot do Stolicy Peru i prywatny transfer do hotelu.

Dzień 2 / Lima

Zobaczycie dziś najciekawsze miejsca „Miasta Królów”: Katedrę, Grobowiec Pizarro, Katakumby San Francisco, Pałac Torre Tagle. Polecamy także udać się do El Callao, by z miejscowymi rybakami udać się na połów ryb bądź popływać z lwami morskimi!

Peru

Dzień 3 / Cuzco

Przelot do  dawnej stolicy imperium Inków wpisanej na Listę UNESCO. Miasto zachwyca swoją zabudową, w której przenika się architektura kolonialna  z pozostałościami, czy adaptacjami inkaskich budowli. Zobaczycie potężne mury Sacsayhuaman, przejdziecie się krętymi uliczkami San Blas, odwiedzicie świątynię Qoricancha i dynamiczny targ w dzielnicy San Pedro.

Peru

Dni 4-5-6 / Park Narodowy Manu

Wyjazd z Cuzco wcześnie rano do Ninamarca, gdzie będziecie mogli obserwować prehistoryczne „chullpas” (groby) z kultury Lupaca. Następnie kontynuacja podróży poprzez Andy, tropikalne lasy z licznymi punktami widokowymi aż do lodge w sercu Parku Narodowego Manu, wpisanego na Listę UNESCO. Podczas tych dni będziecie wędrować wspaniałymi szlakami i wiszącymi mostami, pływać po rzece obserwując niesamowitą różnorodność flory i fauny, w tym kolibrów, kolorowych quetzali, wielu gatunków papug i motyli, małp, a nawet wielkich wydr rzecznych. Trzeciego dnia wieczorem przyjazd na noc do Cuzco.

Peru

Dni 7-8-9 / Trekking do Machu Picchu

Wcześnie rano rozpocznie się Wasza kilkudniowa wyprawa dawnym, inkaską drogą do Machu Picchu. Jest to jeden z najbardziej ciekawych szlaków trekkingowych w całej Ameryce Łacińskiej. Pierwszego dnia po kilkugodzinnym marszu dotrzecie do obozu w Wayllabamba, zwiedzając stanowisko archeologiczne Llactapata. Kolejnego dnia rozpocznie się najtrudniejsza część szlaku z najwyższym punktem Warmiwañiusca do zdobycia, skąd rozpościera się panorama całego regionu. Pod wieczór dojdziecie na kolejny nocleg do Pacaymayo. Następnego dnia kontynuujecie wędrówkę by wraz z przewodnikiem zwiedzić kompleks archeologiczny w Runkurakay i cytadelę Inków w Sayacmarca, dojście do Wiñay Huayna i nocleg.

Peru

Dzień 10 / Machu Picchu

Bardzo wcześnie rano wyruszycie przez las i wejdziecie przez Barmę Słońca, by obejrzeć wschód słońca na Machu Picchu. Oprowadzanie z przewodnikiem po cytadeli, zwiedzanie głównych miejsc i zabytków. Po południu przejazd pociągiem panoramicznym do Cusco.

Peru

Dzień 11 / Nazca

Dzisiejszy dzień spędzicie w podróży do Nazca – najpierw samolotem do Pisco, skąd już drogą lądową udacie się do miasteczka.

Peru

Dzień 12 / Linie Nazca

Linie Nazca to geometryczne, zoomorficzne i fitomorficzne geoglify znajdujące się na pustyni na powierzchni 450 km². W 1994 zostały wpisane na listę UNESCO.  Linie te to płytkie wzory wykonane w ziemi poprzez odsłonięcie spodniej warstwy. Wiekszość z nich stanowią proste linie i kształty geometryczne, choć ponad siedemdziesiąt to projekty postaci zwierząt, ptaków, ryb i ludzi. Przelot nad liniami, który pozwala na dojrzenie niesamowitych kształtów  w pełni. Przejazd do Limy.

Peru

Dzień 13 / Wylot

Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 14 / Powrót

Lądowanie w Polsce.