Sauti za Busara / Zanzibar

Serce najbardziej niesamowitego festiwalu muzyki afrykańskiej.

Jest luty. Jest ciepło i wilgotno. Fale Oceanu Indyjskiego delikatnie obmywają bose stopy. Wiatr przynosi ze sobą nutę cynamonu, wanilii i goździków. Zastanawiasz się co dziś wybrać na lunch, homary czy krewetki, miecznika czy grillowanego marlina? Potem krótki spacer przez Stone Town prowadzi do Starego Fortu, serca najbardziej niesamowitego festiwalu muzyki afrykańskiej.

Sauti Za Busara łączy w sobie bogactwo i różnorodność muzyki afrykańskiej. Cieszy się światową renomą za jego światowej klasy program, standardy techniczne, wyjątkowe miejsce i ciepłą i przyjazną atmosferę. Podczas 17-tej edycji w lutym 2020 zaprezentują się najlepsi z najlepszych, w tym ulubieńcy publiczność ostatnich lat. Festiwal będzie gościł ponad 400 muzyków.

W obrębie murów Starego Fortu odbywa się wiele imprez towarzyszących, w tym festiwal filmów muzycznych w klimacie open air.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1

Wylot przez Amsterdam i Nairobii lub Dar es Salaam na Zanzibar.

Tanzania Zanzibar

Dzień 2

Lądowanie na Zanzibarze i przejazd do hotelu. Czas na niespieszne spacery, chwile plażowania i chłonięcie multikulturowej atmosfery miasta.

Tanzania Zanzibar

Dzień 3

Zabierzemy Was do słynnego Stone Town, gdzie historia zdaje się stać w wąskich uliczkach z tysiącami sklepów i licznymi architektonicznymi zabytkami w arabskim stylu. Zwiedzając między innymi: Pałac Cudów, Muzeum Pamiątek, Pałac Sułtana i stary arabski Fort, poczujemy esencję Zanzibaru.

Po południu przejazd na pierwszy dzień festiwalu i powrót do hotelu około 1.00 w nocy.

Sauti za Busara, Zanzibar

Dzień 4 / Zanzibar

Proponujemy wycieczkę Spicy Tour lub nurkowanie. Historia Zanzibaru byłaby niekompletna bez goździków, gałki muszkatołowej, cynamonowej, pieprzu i wielu innych przypraw, przywiezionych przez Sułtanów z Omanu. Na wyspie do dziś uprawiane są wszystkie przyprawy świata. Proponujemy dwugodzinny spacer wśród nich z przewodnikiem. Wyjazd na kolejny dzień festiwalu.

Sauti za Busara, Zanzibar

Dzień 5 / Zanzibar

Jeśli macie ochotę na spotkanie się z występującymi jedynie na Zanzibarze małpkami Red Colobus polecamy wybrać się do Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay. Ten tropikalny las deszczowy jest atrakcją sam w sobie. Podczas dwu- trzygodzinnego spaceru z przewodnikiem można podziwiać m.in. las namorzynowy, potężne baobaby, ogromne fikusy oraz wiele innych tropikalnych drzew i krzewów, jak również wiele gatunków ptaków i motyli. Z kolei miłośnicy podwodnych wrażeń mogą spędzić dzień na nurkowaniu. Wyjazd na festiwal.

Dzień 6 / Zanzibar

Dziś możecie spędzić dzień pływając z delfinami w Zatoce Delfinów. Położona na południu wyspy wioska rybacka Kizimkazi jest domem dla kilku stad delfinów butlonosych oraz innych gatunków tych towarzyskich, uwielbiających zabawę zwierząt. Wieczorem czeka nas już ostatni dzień muzycznej podróży festiwalowej.

Sauti za Busara, Zanzibar

Dzień 7-8

Kolejne dwa dni to już tylko czas na plażowanie, kąpiele w ciepłych wodach, czy też dalsze nurkowanie.

Zanzibar

Dzień 9

Ostatnie momenty na nasycenie się atmosferą Zanzibaru. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 10

Wciąż z muzyką w uszach lądujemy w Warszawie.