RPA i Mozambik

Safari w RPA i nurkowanie w Mozambiku – niezapomniana wyprawa na Czarny Ląd dla aktywnych.

Kondensacja wszystkiego, co w Afryce najpiękniejsze – urzekające plaże Mozambiku, ciągnące się przez 2500km. wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego oraz ogromne, pełne żyjących na wolności dzikich zwierząt parki narodowe RPA.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1 / Johannesburg

Wylot z Warszawy (możliwe inne opcje) do Johannesburga przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Johannesburga, transfer do hotelu.

Dzień 2 / Lion Park

Po śniadaniu wyjazd do Lion Park – pierwsze spotkanie z afrykańskim królem zwierząt – w parku oprócz zwykłych przedstawicieli tego gatunku można zobaczyć unikalne białe lwy, których narodziny odbiły się głośnym echem we wszystkich parkach świata. Dodatkową atrakcją jest bliskie spotkanie z maluchami w przedszkolu lwiątek – będzie to okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, wieczorem wyjazd na opcjonalną kolację do jednej z najsłynniejszych restauracji Johannesburga, gdzie będziecie mogli spróbować afrykańskiej dziczyzny pieczonej w tradycyjny sposób na dzidach masajskich.

Dzień 3 / Haizyview

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w stronę Parku Krugera przez prowincje Gauteng i Mpumalanga – na trasie malownicze widoki tzw. Scenic Route, przełęcze, góry, doliny, a wśród nich unikalne cuda natury, które rozsławiły ten rejon na cały świat. Portholes – formacje skalne wyrzeźbione przez miliony lat płynącą rzekę oraz Blyde River Canyon – trzeci pod względem wielkości kanion świata. Jego widok zapiera dech w piersiach.

Dzień 4 / Kruger Park

Wczesna pobudka, wyjazd do Kruger National Park. Jest to najstarszy i największy park narodowym Afryki. To dom Wielkiej Piątki – słoni, lwów, nosorożców, lampartów i bawołów. Po drodze planowany jest przystanek na śniadanie w jednym z Campów – przejazd rezerwatem, zakwaterowanie, odpoczynek. Wyjazd na popołudniowe safari otwartymi samochodami.

Dzień 5 / Mozambik

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Mozambiku. Po drodze krótkie postoje w celu obejrzenia lokalnych atrakcji. Załatwienie formalności wizowych na granicy, przejazd do Maputo.

Dzień 6 / Tofo

Przelot do Inhambane, transfer do Tofo, zakwaterowanie, nocleg. Tofo jest jednym z najbardziej znanych miejsc nurkowych w Mozambiku. Leży 20km od Inhambane, stolicy prowincji o tej samej nazwie. Można się tu opalać na plaży, kąpać w ciepłym oceanie i snorklować w towarzystwie rekinów wielorybich – zupełnie niegroźnych dla ludzi, bo żywiących się planktonem. Nurkowie mogą być pewni spotkania pod wodą ogromnych mant i wielu gatunków wielkich ryb oraz skorupiaków.

Dni 7-11 / Tofo

Czas na wypoczynek. Będziecie nurkować na rafach, obserwując podwodny świat. Możecie również skorzystać z konnej przejażdżki po plaży, jazdy na quadach, wypraw kajakowych i wycieczka do Inhambane.

Dzień 12 / Johannesburg

Transfer na lotnisko w Inhambane, przelot do Johannesburga. Wylot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 13 / Powrót

Lądowanie w Warszawie.