Zimbabwe, Zambia, Malawi

Safari i wypoczynek, czyli podróż przez najpiękniejsze Parki Narodowe Afryki.

Podróż przez najpiękniejsze Parki Narodowe Afryki. Safari z możliwością podziwiania niezwykłej różnorodności fauny i flory. Tutaj z bliska zobaczycie Wielką Piątkę, zrelaksujecie się i zrobicie niepowtarzalne zdjęcia.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1 / Wylot

Wylot z Warszawy, przelot przez Wiedeń i Adis Abeba do Harare lub Victoria Falls.

Dzień 2 / Harare Musango Lodge

Lądowanie w Harare. Przelot do Bumi Hills, następnie przejazd do MusangoSafariCamp.com Ta unikalna lodga zlokalizowana jest na wyspie na jeziorze Kariba, graniczącym z Matusadona National Park. Zakwaterowanie w godzinach wieczornych.

Dni 3-5 / Matusadona National Park

Safari w Matusadona National Park zbliżone jest do tego w Delcie Okawango. Będziecie podziwiali przyrodę na dwa sposoby – z łodzi oraz samochodów z napędem 4×4. Matusadona National Park jest domem dla Wielkiej Piątki, a także hien, krokodyli, hipopotamów i niezliczonych gatunków ptaków.

Dzień 6 / Musango Lodge – Tongabezi&Sindabezi

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Victoria Falls. Następnie transfer i zakwaterowanie w jednej z 30 najlepszych lodgy na świecie. Znajduje się ona na małej, gwarantującej prywatność wyspie na Zambezi. Będzie to czas na odpoczynek po ostatnich aktywnych dniach, jednak na miejscu nie zabraknie też atrakcji.

Dzień 7 / Tongabezi&Sindabez

Wyprawa nad wodospad Victoria Falls. Zwiedzicie również jego zambijską stronę oraz wąwóz przy wodospadzie. Weźmiecie udział w gwarantującym niesamowite widoki rejsie kajakami o wschodzie i zachodzie słońca. W planach jest także safari z nosorożcami.

Dzień 8 / Livingston- Lusaka- Mfuwe (Nkwali Lodge)

Po śniadaniu transport na lotnisko w Livingston. Lot Lusake do Mfuwe, a następnie transfer do Nkwali Lodge.

Dni 9-11 / South Luangwa National Park

Zwiedzanie South Lunagwa Natonal Park. Obszar ten przez wielu Europejczyków uważany jest za najpiękniejszy Park Narodowy w Afryce. Zawdzięcza to niezwykłej różnorodności fauny i flory oraz zmiennym krajobrazom.

Dzień 12 / Mfuwe - Lilongwe - Pumulani (Jezioro Malawi)

Będziecie mieli okazję zanurkować w największym akwarium świata! Jezioro Malawi jest trzecim pod względem wielkości w Afryce. Żyje w nim ponad 1000 gatunków ryb. Krystalicznie czysta woda daje przejrzystość nawet na 20m, a jej temperatura sięga 25-30 stopni przez cały rok.

Dni 13-14 / Pumulani (Lake Malawi National Park)

Pumulani to idealne miejsce na wypoczynek po 4 dniach safari i podróży. To również raj dla wędkarzy i fotografów. Zachwyceni będą fani snorklowania i nurkowania – większość ryb akwariowych spotykanych w Polsce pochodzi właśnie z Jeziora Malawi. Chętni będą mogli wybrać się na safari.

Dzień 15 / Wylot

Po śniadaniu transport na lotnisko w Lilongwe.

Dzień 16

Lądowanie w Warszawie.