Tanzania

Zdobycie najwyższej góry Afryki podczas kilkudniowego trekkingu, a następnie zanurzenie się w niesamowitym świecie zwierząt w Parku Serengeti.

Zdobycie najwyższej góry Afryki podczas kilkudniowego trekkingu, a następnie zanurzenie się w niesamowitym świecie zwierząt w Parku Serengeti.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1 / Wylot

Wylot z Polski przez jeden z międzynarodowych portów.

Dzień 2 / Arusha

Przylot do Tanzanii, prywatny transfer do hotelu w Arusha, nocleg.

Dzień 3 / Kilimandżaro, Machame Gat

O poranku wyjazd na trekking, przejazd do bramy Machame, gdzie nastąpi rejestracja i zorganizowanie sprzętu wraz z tragarzami. Rozpoczęcie trekkingu około południa. Przejście przez dżunglę do obozu na wysokości ok. 3000m n.p.m.

Dzień 4 / Kilimandżaro, Shira Camp

Kolejny dzień trekkingu (około 7-godzinnego) z obozu Machame do obozu Shira na wysokości ok. 3800m n.p.m, do pokonania macie 6km przy elewacji 800m.

Dzień 5 / Kilimandżaro, Barranco Camp

Około 5-godzinne przejście do obozu Barranco na wysokości ok. 3940m n.p.m. przez Lava Tower, gdzie będzie przystanek aklimatyzacyjny. Następnie Barranco Wall i Barranco Camp – jeden z najlepszych obozów na Kilimanjaro. Nocleg.

Dzień 6 / Kilimandżaro, Barafu Camp

Przejście po lodowcach do Doliny Karanga (4000m n.p.m.), następnie do obozu Barafu na wysokości 4600m n.p.m., aklimatyzacja. Dziś 95% przejścia będzie na wysokości ok. 4250m n.p.m., szacowany czas 3,5 godziny. Nocleg w Barafu Camp.

Dzień 7 / Kilimandżaro, Szczyt, Mweka Camp

Około 2 godziny w nocy rozpoczniecie wspinaczkę na obrzeża Krateru Kibo, między lodowcami Rebmann i Ratzel (ok. 4 godziny), by podziwiać wschód słońca nad Wielką Doliną Ryftową, następnie atak szczytowy na Uhuru Peak 5895m n.p.m. Zejście na nocleg w obozie Mweka (3100m. n.p.m.).

Dzień 8 / Kilimandżaro, Arusha

Około 4-godzinne zejście z Kilimanjaro przez dżunglę do bram parku (ok. 3–4 godziny), powrót do Arusha, do hotelu. Zasłużony odpoczynek.

Dzień 9 / Arusha

Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na regenerację i relaks po zdobyciu świętej góry Masajów. Możliwość popołudniowego zwiedzanie Arushy.

Dzień 10 / Safari, Lake Manyara

Dziś rozpoczniecie kolejną przygodę. Rano wyjazd do Parku Narodowego Lake Manyara (ok. 130km), słynącego ze wspinających się na drzewa lwów i wielkich stad flamingów. W Parku można zaobserwować 5 odmiennych stref wegetacji. Nocleg w campie.

Dzień 11 / Safari, Serengeti

Przejazd do największego (12944 km kw.) i najpiękniejszego parku narodowego świat – Parku Narodowego Serengeti, po drodze wjedziecie na krawędź krateru Ngorongoro. W Parku zobaczycie kilkunastotysięczne ogromne stada gnu, zebr, gazeli i innych antylop, a na skalistych odkrywkach, znanych jako „kopjes” (afrykańskie pagórki), może uda się zaobserwować leniwie wylegujące się lwy.

Dzień 12 / Safari, Serengeti

Cały dzień spędzicie na równinach Serengeti, poszukując dzikiej zwierzyny. Trasa safari po Serengeti jest uzależniona od trasy migracji, przewodnik doskonale wie, gdzie można zlokalizować stada zwierząt. Istnieje także możliwość lotu balonem nad Serengeti o wschodzie słońca bądź wizyty w wiosce Masajów.

Dzień 13 / Safari, Krater Ngorongoro

Rano przejedziecie do Krateru Ngorongoro wpisanego na Listę UNESCO, otoczonego od południa jeziorami Eyasi i Manyara, a od północy jeziorem Natron. Krater o średnicy od 18 do 22km jest domem dla „Wielkiej Piątki” oraz wielu innych gatunków zwierząt i ptaków, np. można tu spotkać hipopotamy, gepardy, antylopy i hieny, jak również flamingi. Kolacja i nocleg na krawędzi krateru w campie.

Dzień 14 / Arusha

Po śniadaniu podróż przez Karatu Market do Arushy (ok. 190km, 3-4 godz.), gdzie pożegnacie się ze swoimi przewodnikami. Transfer do hotelu i czas na pożegnalną kolację.

Dzień 15 / Wylot

Po śniadaniu wylot do Europy.

Dzień 16 / Przylot

Lądowanie w Polsce.